Різновид поковок

Існують різні способи обробки металів. Одним з них є так зване вільне кування. Основним процесом цього кування є тиск. Сам спосіб являє собою цілий комплекс певних операцій, що чергуються між собою. У процесі проведення тих операцій початкова заготовка видозмінюється. Це і є результатом вільного розтікання металу по сторонах, в перпендикулярному напрямку руху інструменту, що заготовляє деформацію. Тому нерідко можна почути в ужитку назву процесу – вільне кування. Заготівлі, одержувані внаслідок кування, називаються поковками.

Різновиди поковок

Поковки класифікуються на види в залежності від типу сталі, що застосовується для їх виготовлення.

Вуглецеві вироби – мають високу міцність, застосовуються для конструкцій з арматури в будівництві, нафтохімічній, металургійній сферах промисловості. Пресові поковки – виробляються методом штампування, застосовуються в машинобудуванні, гірничодобувній, інших областях.

Молотові заготівлі – виготовляються за допомогою кувалд, молотів, таким поковкам властиві покращені показники гнучкості та твердості. Нержавіючі поковки – їм притаманна однорідність структури, що застосовуються в електропромисловості, суднобудуванні, для турбін, валів, їх маса обчислюється в тонах.

Леговані злитки – такі вироби доповнюються речовинами: хром, нікель, марганець, кобальт, кремній, та таке інше, відповідно, мають підвищений рівень твердості, стійкості щодо корозійних змін. Інструментальні заготівлі – тут застосовується легована або вуглецева сталь, поковки використовуються у сільському господарстві, як комплектуючі для техніки та сільгоспустанов.

Плюси та мінуси кування

Даний процес виготовлення металевих заготовок має низку переважних особливостей. До таких можна віднести наступні фактори:

  • Метал поковок наділяється найкращими якісними властивостями, показниками порівняно з виливками.
  • Кування дає можливість отримати габаритні заготовки, що за інших способів неможливо або не доцільно.
  • Оскільки ковка поковок здійснюється вроздріб, для їх виготовлення достатньо застосовувати машини, що обладнають (преси, молоти) виробництво, вельми невисокої потужності.
  • Застосовуючи універсальний інструмент, обладнання можна отримати якісні поковки за мінімальних витрат. Це для одиничного та дрібносерійного виробництва є економічно вигідним підприємством.

З вагомих недоліків даного методу отримання заготовок можна відзначити досить низьку продуктивність процессу, а також високу витрату металу, особливу трудомістку механічну обробку, необхідну зважаючи на великі напуски й припуски на поковках.